Julefrokost ud af huset

Vi klarer ærterne med julemad ud af huset

​December er for mange mennesker den travleste tid på året. Der skal handles ind til julegaver, men skal se familie og venner fra nær og fjern, og der skal holdes julefrokoster. Hos Anke og Martins Ryslinge Forsamlingshus giver vi dig de bedste betingelser for at afholde en god og uforglemmelig julefrokost med venner, familie eller andet selskab. Vi leverer julefrokost ud af huset, og det betyder, at du slipper for en masse bøvl i forbindelse med madindkøb og madlavning.

Vi kæler for anretningerne

For at julefrokosten skal blive noget, som I med glæde husker tilbage på, så er det vigtigt, at maden spiller. ​Julen sættes i forbindelse med god mad, og dine gæster glæder sig helt sikkert til at sætte tænderne i din servering.

​Vores køkkenstab er dygtige, og de har mange gange sammensat mad til julefrokost med alle klassikerne. Du kan derfor være sikker på, at dine gæster ikke går sultne og skuffede hjem.

Ring til os i Ryslinge

Vores julefrokost ud af huset bliver leveret fra vores køkken i Ryslinge. Hvis du har spørgsmål til, hvad og hvornår vi leverer til julefrokost, så skal du ikke være bange for at tage fat i os. Vi har god erfaring med at levere mad til julefrokost til både Nyborg, Svendborg, Ullerslev og til resten af Fyn.

Du fanger os på telefon (+45) 62 67 13 32 eller på mail mail@ryslingeforsamlingshus.dk.

Står du og skal afholde et arrangement eller et møde?

Vi har stor erfaring med catering og diner transportable, og du kan derfor trygt stole på, at vi har mange gode forslag til, hvad der skal serveres.