Mad ud af huset

Altid friske råvarer og topkvalitet

Anke og Martins Ryslinge forsamlingshus er beliggende i Ryslinge nær Svenborg og Nyborg, og her tilbyder vi mad ud af huset til alle slags arrangementer. Vi har mere end 25 års erfaring i branchen, og vi ved, at du ønsker at give dine gæster en god smagsoplevelse, når du inviterer. Derfor er standarden i vores køkken højt, og du kan altid forvente mad i god kvalitet lavet udelukkende på friske råvarer.

Alt den mad, du får hos os, er hjemmelavet, og i køkkenet har vi altid øje for detaljen, så vi kan give dig og dine gæster en smagsoplevelse ud over det sædvanlige. Vi brænder for kogekunsten, og vores kokke og personale er passionerede for madlavningen og sætter en ære i at levere det bedste hver gang. Vi garanterer derfor, at I får en unik og velsmagende oplevelse, når i bestiller mad ud af huset hos os.

​Mad ud af huset til enhver lejlighed

Vi kan stå for mad ud af huset til enhver lejlighed, og vi tilbyder blandt andet:

  • Mad ud af huset til barnedåb
  • ​Mad ud af huset til julefrokost
  • ​Mad til ældre

​Vi kan lave meget forskelligt mad, herunder sandwich, smørrebrød, brunchbuffer og meget andet, men fælles for det hele er, at det er hjemmelavet med fokus på kvalitet. Du har desuden både mulighed for at vælge en af vores allerede sammensatte buffer eller sammensætte din helt egen, det er kun fantasien, der sætter grænser.

​Når du bestiller mad ud af huset hos os, har vi allerede anrettet og varmet maden, så den er klar til servering. Du kan oveni vælge at få din mad leveret, uanset hvor på Fyn du befinder dig, så det eneste, du skal gøre, er at varme flutes og tarteletter. Nemmere bliver det ikke.

Vi stiller personale og lokaler til rådighed

Udover at vi tilbyder catering, stiller vi også personale til rådighed, som kan hjælpe med servering til selve arrangementet. Med denne totalløsning får du maksimal frihed, da du ikke skal tænke på det praktiske i forhold til maden, men blot slappe af og nyde det gode selskab. Derudover er der også mulighed for, at du kan holde dit arrangement i vores forsamlingshus.

Vi er mange års erfaring med at huse vidt forskellige begivenheden i vores historiske forsamlingshus. Den gamle bygning er smuk og indbydende, og den kan med garanti skabe gode rammer for den fest, du ønsker at holde.


Bestil mad ud af huset til dit arrangement

Bestil mad hos os til dit næste arrangement, og giv dig selv frihed til at nyde samværet med dine gæster i stedet for at tænke på mad og andet praktisk.

Du kan kontakte os på tlf.: +45 62 67 13 32 eller sende en mail på mail@ryslingeforsamlingshus.dk, hvis du har spørgsmål eller ønsker at høre mere om menuerne. Vi står også altid klar til at vejlede dig, hvis du mangler inspiration eller forslag til, hvad der skal serveres til dit arrangement.